Jak jsem málem spadla z koně

28. září 2016 v 13:41 | Wek
Píše se den 9.září roku 2016, ráno cca 8 hodin a třicet minut...
Nastoupila jsem do auta už oblečená ve volnějším oblečení a tak trochu upravená na aktivitu, která na nás čeká. Už nějakou dobu jsme s Míšou věděly, že na nás čeká zážitek, na který nezapomeneme hodně dlouho. Jedeme na chatu, tak jako každý rok. Pěkné počasí nám přeje a tak se po úmorném přemlouvání (?) vydáváme směr Nový Jičín (Maybe) abychom zabili čas do večeře (jo času je hoodně xD).
Minimálně dvě hodiny nám trvala cesta. Nikdo nevěděl, co dělat, obzvlášť já, protože mi stávkoval mobil a celých 8 hodin se zapínal a až na obědě se ráčil konečně přestat aktualizovat. Kolem jedenácti jsme dojeli na místo určení - pomyslný statek, pokud se menším stájím pro 8 koní a výběhu, dá říkat statek. Nějak jsme se domluvili s paní a tak jsme se já, Míša a Aďa šly připravit na vyjížďku na koních.

Každá z nás dostala do ruky kartáč a hřeblo a hurá si připravit koníky, přece jenom i oni musí být čistí, když jsou tam na ně paní a její kamarádka samy. Míše byla přidělená čestvá maminka Kassandra, která u sebe měla i hříbátko. Podle jejího vztahu a ochranářského pudu matky zřejmě Míšu neměla jako cizího člověka zrovna v lásce, proto si Miška vysloužila od klisničky kousanec do břicha. Nikdo netušil proč, ale po tom ani Míša ke Kassandře nenašla souznění. Aďa dostala menšího a taky jediného hřebečka Puntíka( Flíčka, I don't know xD Prostě nějaké synonymum k těmto dvoum slovům). A mi zapůjčila paní jejího vlastního koně Lucku, jediného koně, který byl vytrénovaný na western. Bylo takřka jasné, že pojedu jako jediná ve westernovém sedle a popravdě jsem byla i ráda, protože je hodně pohodlné jak pro jezdce, tak i pro koně, až na to, že se pod ním musela Lucka pořádně potit :D Paní nám se sedláním pomohla, dla nám přilby a už jsme mohly jet.

Vyvedly jsme je ven, nasedly na ně a v pořadí Aďa, Míša a nakonec já, jsem vyjely po cestě bůh ví kam. xD
Paní nás naštěstí doprovázela spolu s jejím dalmatýnem.
Celou dobu jsme jely krokem, i když někdy koně chtěli jet rychleji, musely jsme je dost krotit, kdežto Aďa pořád pobízela :D Později jsme zamířily mírně do kopce po kamínkové cestě kolem pole, která vedla potom zase až zpátky, kde se zase napojovala na asfaltku. Asi v polovině cesty se Kassandra trošku splašila, protože něco viděla v křoví a Lucka se zachovala prostě jako každý jiný kůň za splašeným koněm. Couvla a uhnula což způsobilo, že jsme najely do pole a já se hoodně divila, že jsem div nespadla :D Vděčím tomu za kvalitní westernové sedlo a krotkou a hodnou Lucinku xD
Vyjížďka trvala asi hodinku a čtvrt, koně byli unavení po neustálém chození na sluníčku a my byly nadšené z projížďky. Obzvlášť já, které sama řídila kone teprve podruhé a to napoprvé bylo půl hodiny na lonži a potom kolečka sama :D Jsem strašně ráda, že jsem tu vyjížďku zvládla.

Podělte se se mnou s vašimi zážitky, popřípadě názorem na koníky v komentářích :3 Jsem zvědavá, co se přihodilo vám :D

Míša, Kassandra a hříbátko - Aďa a koník nevímjaksejmenoval xD


Já a Lucka - Meh vracející se z vyjížďky :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W-violet W-violet | 29. září 2016 v 16:58 | Reagovat

Tak ještě, že jsi měla westernové sedlo a Lucinku! :D Já tedy na koni seděla naposledy ve školce (celkem se za to stydím :'D), ale jinak mám koně moc ráda :) Určitě to byl skvělý zážitek a na fotce ti to moc sluší ^-^

2 crazyjull crazyjull | Web | 29. září 2016 v 21:33 | Reagovat

Tak hlavně, že jsi nespadla! :) Já na koni jela naposledy asi před 7 lety. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama