Duben 2015

Aliance

29. dubna 2015 v 18:13 | Wek |  Recenze - Knihy
Název: Aliance
Originální název: Allegiant
Autor: Veronica Rothová
Překlad: Radka Kolebáčová
Žánr: Pro děti a mládež/Fantasy
Vydání: 1. (Coo Boo - 2014)
Počet stran: 363
Cena: 299 Kč
Anotace: Nejočekávanější a nejvíce strhující kniha letošního roku! Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném - po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.
Můj názor (POZOR obsahuje SPOILER!!!): Knihu jsem dost přecenila. Myslela jsem si, že mě ohromí jako Divergernce, nebo Rezistence,ale nebylo tomu tak. Dlouho jsme se musela přemáhat, abych knížku vůbec dočetla, protože mě děj celkem nudil a nebylo tam ani moc zajímavého. Zemře tamten, Tris zjistí tohle a tamto, usmíří se s bratrem a potom udělá autorka tu největší blbost, kterou mohla udělat. Zavraždí Tris!!! A KONEC...Tečka. Podtrženo. Jako dovedete si představit, že já si tam představuju šťastný konec, a ona jí normálně zabije!! Tak promiňte, ale nechápu, proč autor zabíjí hlavní postavy... Proto hodnotím knihu: 3/10...

Verun Fearelová | Bad day

28. dubna 2015 v 22:36 | Wek |  Verun Fearelová
Ahojky, dneska vám tady přidám zase nějaký obrázek, jelikož mi počet obrázků roste a já to nestíhám sem dávat :D
No nic. Dneska mám nějakou náladu pod psa, protože jsem úplně vygumovaná, nevím co mám na blog přidávat a nechce se mi vůbec nic dělat.
Takže do komentářů napište, Co by jste si přáli mít na blogu jako další články...:)
Obrázek pod perexem...

Layout pro Floju

26. dubna 2015 v 19:41 | Wek |  Objednané layouty

Po velké domluvě a dodělávání + pouštění filmů je tady další layout tentokrát pro Floju, snad se líbí :)
Tady jsou informace o layoutu:
S čím: Flora
Barva: sladěná s obrázkem
Bonusky: popisky: Rubrics, AFFS, Icons, Animation, I'm fan of, News, Winx Violetta, Other, avatar, ikonka

Náhled | Objednávka layoutu


Kontrola AFFS + Náběr AFFS

26. dubna 2015 v 11:53 | Wek
Připomínám, že ten, kdo nemá zájem se zapsat do tohohle článku, tak pod ním máte ještě jeden nový :D

A teď k tomuhle článku. Stala se jedna věc, že návštěvnost je větší, což je sice hezké, ale když jsem tak dneska obíhala AFFSka, tak jsem zjistila, že mě nekteré nemají ani v AFFS!!! Jak je to možné sakra! Tak já tam chodím, obíhám a všechno kolem toho a oni si mě ani nezapíšou, nebo neohlásí ani to, že už mě v AFFS mít nechtějí?!
Z tohoto důvodu dělám kontrolu a zápis, protože je vás spousta, co můj blog už nenavštěvuje, tak proč bych to měla dělat já, že? Co z toho budu mít?

Ten, kdo na můj blog z AFFS chodí rád, ať se zapíše do kontroly.
Kdo se chce stát AFFSkem ať se zapíše do náběru.
Přečtěte si prosím pravidla, protože nemám zájem se setkat zase s takovými výše uvedenými...

KONTROLA:
1) jméno + blog
2) jak často obíháš?
3) co se ti na blogu líbí?

ZÁPIS:
1) jméno + blog
2) jak často budeš obíhat?
3) co se ti an blogu líbí?
4) co chceš jako cenu a s kým/čím?

PRAVIDLA:
1) nebudeš psát sprostě
2) budeš obíhat ejmíň 2x za týden
3) když nebudeš aktivní napíšeš to na blog nebo mi do komentářů

KONTROLA a ZÁPIS probíhá necelý týden, kdy bude odkaz na něj v menu i na stránce, takže se nevymlouvejte, že jste o tom nevěděli. Není mou poviností vám o tom říkat! Krátká doba je proto, abych si ověřila vaši návštěvnost za týden...
KONEC kontroly: 1.5.2015
KONEC zápisu: 1.5.2015


EAH: Alistair Wonderland

26. dubna 2015 v 10:13 | Wek |  Postavy
Alistair Wonderland patří do skupiny Šlechticů, tudíž je rozhodnutý následovat příběh svého pohádkového rodiče - Alenku z pohádky Alenka v říši divů. Každý si Alistaira vybaví jako blonďatého mladíka s mírně opálenou pletí, modrýma očima béžovým tričkem, modrým kabátkem se zahnutými rukávy a hnědými kalhoty. Nosívá tmavě hnědé "kozačky" a přes rameno má přehozenou hnědou brašnu. Tajně touží po prozkoumání celého světa, Říše divů a ještě mnohem více! Za svou kouzelnou schopnost považuje to, že během chvilky dokáže vyřešit jakoukoliv hádanku nebo záhadu. Zabouchl se do Bunny Blanc, ale myslí si, že je pro ni jenom kamarád. Jeho zvědavost ho občas pěkně štve. Jeho nejoblíbenější předmět je Zeměvyprávění. Učí se, jak je svět uspořádaný a taky které oblasti jsou ještě neprobádané. Jeho neoblíbený předmět je Královské vaření. Jak mám poznat, že to, co sním, mě nezmenší nebo nezvětší? Všichni jeho kamarádi jsou z Říše divů, od Madeline Hatter až po Bunny Blanc.
Jaký je tvůj názor na Alistaira? Máš něco společného?

24.4.2015 - 18:00

24. dubna 2015 v 18:14 | Wek |  Deníček
Ahojky, máte se?
Já jo, protože jsem se na dnešek extra těšila, i když né tak moc jako na volno náledující po dnešku :3
Do školy jsem musela bohužel normálně, ale hudebka poslední hodinu byla bombová. Šli jsme do parku místo vyučování a tam si povídali s učitelkou a kluci házeli na kačeny kameny, co našli.
Po škole jsem šla s mamkou odevzdat zápisový lístek a potom mě mamka vyhodila u obchodu a jela domů. Celé dvě hodiny jsem nakupovala a koupila jsem si fajňoučké věci a utratila 1038 Kč, které jsem dostala jako dárek za úspěšné přijetí an obě střední :3
Koupila jsem si broskvové šaty se zlatým řetízkem místo pásku, pruhované růžovo-bílé šaty s koženým páskem, růžové tílko s ozdobou na výstrřihu, deodorant Playboy - Play it lovely a botičky z béžovo-hnědé kůže nad kotníky :))
Pod perexem pár foteček...;)

22.4.2015 - 15:58

22. dubna 2015 v 16:11 | Wek |  Deníček

Ahojky, dneska jsem byla celá rozrušená, ale když jsem se podívala a na zemědělce, kterou jsme si dávala jenom abych měla jistotu, jsem byla 10. a celkově jsme měla 168 bodů z 200 :) Ve škole to šlo celkem v klidu, ale když jsem zjistila, že se zveřejnily výsledky i na stavebce, celá jsem se roztřepala. Ale nakonec jsem zkončila 8. takže úplně veliké překvapení, že jsem to napsala tak dobře :D Měla jsem 38/50 z matiky a 37/50 z češtiny xD No každopádně na 100% jdu na stavebku ;)


Stavebnictví - Pozemní stavitelství a architektura

Layout pro Yuki

19. dubna 2015 v 18:27 | Wek |  Objednané layouty
Jak jsem slíbila, tady je. Omlouvám se za to, že ta jedna úvadka nebude, důvod víš, jinak snad se byde layout líbit :)
Tady jsou informace o layoutu:
S čím: the vampire diares (Damon, Elena, Stefan)
Barva: sladěná s obrázkem
Bonusky: popisky: Site information, admin, affiliates, navigation, news, fanclub, stories, warning, avatar, ikonka fanclubu, ikonka blogu, úvodky: osudové prokletí, upíří láska...

Náhled | Objednávka layoutu

Bonusky jsou pod perexem a kopírovat smí pouze Yuki :)

Verun Fearelová | Kyle + Včerejšek (deníček)

18. dubna 2015 v 20:23 | Wek |  Verun Fearelová
Ahojky, dneska jsem zase kreslila, ale bohužel vám tady nedám dnešní obrázek, ale starší, protože to musím nějak dohnat :D Pod perexem bude fotky ze včerejšího večerního divadla. Musím říct, že jsem si to moc užila, nikdo nečekal, že bude divadlo za oponou, takže jsme seděli na pódiu a oni metr od nás hráli na menším pódiu. Prostě boží!! A my jsme přišli dřív, takže jsme seděli hned v první řadě. Celkově tam bylo tak šedesát lidí. Ale nasmáli jsme se, až jsme málem brečeli :D Ani slovy to nejde popsat. Celá hra byla hraná jenom třemi herci. Souborné dílo Williama Shakespeara obsahovalo všechny jeho díla. Tragédie byly zahrané samostatně a propracovaně. Romeo a Jůlie bylo první dílo, které předvedli, kdo by řekl, že jůlie bude chlap a bude tančit kolem tyče jako na balkóně :'D. Další byly komedie, které splácali všechny dohromady a vytvořily zamotaný příběh, který jenom četli...Byly tam prvky všech komedií, a většina diváků příběh ani nepochopila xD Potom bylo ještě pár děl, na které si moc nevzpomínám. V dalším kuchali člověka jako v pořadu o vaření a nakonec přišel Hamlet, kterého zpočátku nechtěli hrát, ale nakonec využili i diváky jako herce a hru třikrát zopakovali, dvakrát zrychleně a po třetí pozpátku. A byl konec představení :DD
PS: snad se bude obrázek líbit...xD

16.4.2015 - 21:05

16. dubna 2015 v 21:39 | Wek |  Deníček
Milý deníčku,
už dlouho jsem vám tady nepřidala nic z mého života a proto vám popíšku stručne tento týden :)
V pondělí to bylo takové lážo plážo, protože učitelé respektují to, že se musíme na přijímačky učit, a tak nám nedávali ani dom. úkoly (ty nám nedávají ani normálně) a nemuseli jsme se učit. V češtine hrajeme hry, v tělocviku jsme uklízeli a okopávali venkovní učebnu (jsou tam nové květiny zasazené a uměle vytvořené jezírko a louka nebo co to je). V matematice jsme dělali cermaty, ze kterých jsem měla dobrý pocit, protože jsem je stihla dřív než bylo uvedeno. Ve fyzice jsmese dívali na film. V angličtině jsem jako vždy nic nedělali. (ostatní dělali něco v sešitě a učebnici s učitelkou,a le my se v ájině flákáme a dělámě blbosti xD) A v ruštině jsme se učili jak uvařit palačinky nebo co.
V úterý to bylo s matikou, češtinou a angličtinou to samé. Přes pracovky jsme zkoušeli na čtvrteční (dnešní) vystoupení. V dějěpise nás bylo podezřele málo, takže jsme napsali zápis a potom jsme hráli hru "Kdo z minulosti jsem". A ve cvikách jsme měli další matiku, kde jsme si cermaty opravovali a zopakovali si všechny vzorce (obvod, obsah, objem).
Ve středu jsem se probudila a celá jsem se třepala, rychle jsem na sebe něco hodil (fakt mi to slušelo, řekla mamka xD), namalovala si řasenku a linky (fakt to jde s třepající se rukou blbě), pojedla jsem, spolkla tabletku s hořčíkem a jela v osm na přijímačky. Musím říct, že se mi škola moc líbila a kluci taky xD. Když jsme dostali testy, tréma přešla a dokonce jsem to zvládla dřív. Matika mi přišla lehká, nějaký nezvyk, a v češtině se nic jiného než tipovat nedá xD.
Dneska jsme měli ve škole cizince a první tři hodiny zkoušeli na vystoupení (umí jenom anglicky, tak ta výslovnost taky musela za něco stát). Čtvrtou hodinu jsem vystupovali s písničkami: Titanium, Raise me up a Cesta. Zbytekvyučování jsme uklízeli stoly a prokecali. Odpoledne jsme se sestřenkama a tetama oslavovali mamčiny zkoušky, které dala na 1. Dodělala jsem rekonstrukci blogu a potom jsme šli s Market a Míšou ven se projít. Seděli jsme na spadlém stromu a probíraly kluky a potom jsme našli mrtvé prase ve stoce nebo co to bylo..:D
Zítra bude už normální učení, píšeme čtyři písemky a učitelky už nebudou hodné xD Večer se chystáme s Market a Míšou do divadla na Shakespeara ve 120 minutách, tak snad to bude dobré :D

Ale teď vážně, proč mi vždycky napsaní šlánku tvá půl hodiny xD