Blue Rose - Dryáda lesa - Prolog

3. ledna 2015 v 0:58 | Wek

PROLOG

Tohle se neměl nikdy dozvědět. Seděl na kameni porostlém mechem. Pobrukoval si svou složenou melodii a díval se na nebe. Přemýšlel. V hlavě mu myšlenky zabočovaly k překrásné dívce na stromě, kterou potkal už hodně dávno, ale mu to připadalo, jako několik dní. Byla tak krásná a půvabná, polo-bohyně lesa. Černé havraní vlasy a studánky místo očí.
Nahá od hlavy až k patě. Takto jí viděl poprvé. Schovávala se za jedním stromem, který byl nyní před ním. Říkala mu Stříbrolístek, protože jeho listy měly na jaře a na podzim stříbrný lesk. Avšak on se stromu nikdy nedotkl, protože kolem něj byla aura, kterou dokázala projít pouze ona, dívka, kterou ze srdce nenáviděl, ale teď mu chyběla. Nechtěl si nechat připustit to, že ho okouzlila jedna z Dryád lesa a málem ho i zahubila, nebýt jeho sestry Erunis.

"Zase přemýšlíš?" vyrušila ho Erunis a přisedla si k němu na kámen. "Už se jí nezabývej. Je mezi svými. Někde hluboko v lese mezi dryádami." vřele ho objala a spojovala si všechno co o té divožence věděla.
"Nemůžu na ní zapomenout. Je jako dýka, která se zabodla hodně hluboko." sklopil pohled a chvilkami se díval na jeho sestru. Nechtěl Erunis povědět, že se do Briar skutečně zamiloval, a ne že ho očarovala svou krásou.
Pohodila svými rezavými vlasy. Podívala se bratrovi hluboko do očí a pronesla: "Hold jsi zamilovaný do dryády. Co ti mám na to ještě říct?"
"Nejsem! Jak se toho, toho... zbavím?!" vyhrkl.
"Na to není lék, bráško. Musíš udělat to, po čem srdce touží, poté najdeš konečně klid."
"A po čem touží tvé srdce?"
"Po svobodě..."
"Svobodě? Ty snad nejsi volná?" podivil se.
Zavrtěla hlavou. "Ne tak, jak bych měla být. Toužila jsem po svobodě, kterou mají zvířata ve volné přírodě, ale zasloužila jsem si jenom sílu čarodějky. Místo toho, abych se proháněla po lesích a lovila, jako ta dryáda Briar, se musím schovávat před vesničany, aby mě neupálili na hranici a ty jsi nepřišel o jedinou sestru, která ti rozumí. Na tu dryádu zapomeň! Uchop raději osud do vlastních rukou."
Mlčel. Nechápal, co se mu Erunis vlastně snaží vysvětlit, protože nikdy nebyl čarodějem a ani být nechce.
Duchem byl u Briar, té neohrožené dryády, která přitahuje každého muže svou nadpozemskou krásou. Snažil se jejímu kouzlu odolat, ale marně. Věděl, že jí neměl onoho dne zachraňovat, ale osud mu dopřál to setkání.
To ještě nevěděl do čeho se pouští a jak je spojen s příběhem tak mladé dryády, jako je Briar.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 3. ledna 2015 v 18:34 | Reagovat

Docela zajimavé.
Veřím, že se za tou dryádou vydà :) nebo nevím,  ale zase ji uvidí. Podle mě :) Hezký prolog :)

2 PinkyAlice271(Vladěnka) PinkyAlice271(Vladěnka) | Web | 4. ledna 2015 v 9:31 | Reagovat

Ahoj!Moc krásný článek a vůbec máš moc hezký web.Já osobně bych byla ráda kdybys ses podívala i na můj web a přečetla nějaké ty moje článečky(vědšinu najdeš v blogu)Mockrát ti děkuji a ahoj!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama