the Wizard - 29. kapitola

1. října 2014 v 23:57 | Wek
Dneska vám k tomu nemám skoro vůbec co říct, možná jenom to, že jsem musela napsat do sešitku další díl, protože jinak bych ve škole usla :D
29. KAPITOLA

"Delané?" všimla jsem si Dragovy snoubenky, která se nenormální rychlostí blížila k nám.
"Cože?!" vykřikl Air, když se mu Delané zavěsila okolo krku a objala ho.
"Aire! Jsem tak ráda, že jsi nezemřel!" řekla radostně a její oči se rozzářily štěstím. Vypadala trochu jako malé štěně. Roztomilá, ale dospělá dívka. Princezna.
"Vy se znáte?" podívala jsem se na oba dva. Byla jsem totálně zmatená. Jak se Air, padlý ochránce mé matky - anděl, může znát s fénixí princeznou Delané? "Můžete mi to laskavě vysvětlit?" postavila jsem se naproti Airovi a dívala se mu zpříma do očí.
"Víš..." začala Delané. "...Air je můj "mrtvý" bratr." zdělila mi a Air se mi vyhnul pohledem. Nechtěl mě asi zatěžovat takovou náhodou.
"Jak můžeš být její bratr? V-vždyť jsi anděl!" koktala jsem a křenila se na oba jak to nejvíc jenom šlo.
"Teď to tady neřešme. Delané, proč jsi přišla?" zeptal se jí a prolomil neklidnou atmosféru.
Delané zpanikařila a přísahala bych, že jí dokonce i tekly slzy. "Phoenie umírá, Aire, a celé Podzimní království i s Phoenixalem též. Nevím o tom moc, ale prý začal nedávno květ u Phoeniina hnízda vadnout...Co budeme dělat Aire? Siréno..." obrátila se na mne s prosbou v očích."...musíš něco udělat..." rozplakala se.
"Uděláme co bude v našich silách, Delané." snažila jsem se jí nějak uklidnit. Trápilo mě vidět tak krásnou holku brečet. Musíme království zachánit ať to stojí, co to stojí.

Delané nás zavedla do stájí a každý z nás si vzal pegase. Museli jsme být pohotoví, protože na nás závisel život celého království. Teď jsem už jenom doufala, že si mého zmizení nevšimne Drago ani královna Isabella...Nedokážu si ani představit, jaký by to byl povyk.
Pegasové na náš povel roztáhli křídla a ladně vzlétli.
Byl to zážitek sedět znovu na koňském hřbetě, když ti vítr fouká do očí a doprovází tě pocit svobody. Vždycky jsem si přála být konečně volná. Sice si teď můžu dělat cokoliv, ale leží mi na bedrech celý osud světa, takže zase takovou volnost nemám.
"Pověz, Aire, co se ti vlastně stalo?" odvážila jsem se zeptat.
Chvíli mlčel, poté však odpověděl: "Když jsem byl malý, napadl Podzimní království Velerik. Naše královna, zlatý fénix Phoenie, použila svou sílu tzv. Zpopelnění k naší záchraně. Velerik si nevšiml naší strategie a myslel si, že naše říše uhořela. Po několika dnech se ale znovu-zrodila, jako to dělávají fénixové. Vybudovali jsme nové královské město a tam se i usadila královna. Vybrala si nezvykle krásné místo, strom obsypaný zlatými květy - Emerid. Ihned se po celé zemi rozneslo, že květy mají kouzelnou moc, obzvlášť hlavní květ, na kterém si udělala Phoenie hnízdo. Po několika letech se rozhodlo, že se musí Velerik porazit. K tomuto úkolu se přihlásila tvá matka, no a zbytek znáš. Když umřela, sama královna Phoenie mě proměnila v anděla a mou sílu uzavřela v Emeridu, který pečlivě střeží."
Podívala jsem se na něj."Takže když zachráníme Emerid, ty získáš zpět svou sílu a osvobodíme tě?"
"Dalo by se to tak říct. Poté budeš musetještě najít další dvě květiny a s nimi i duše tvých rodičů..."
Nikdy by mě nenapadlo, že se to takhle zamotá, že mé rodiče zabil Velerik, ujali se mě Weasleyovi a teď mám zachránit svět pomocí Velerikovy manželky, padlého ochránce, mé matky a mého otce. K tomu se ještě přidá ta věc s Dragem, Colinem a Airem a mám práce nad hlavu. Jsem prostě nepoučitelná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ✭ Kenzie ✭ ✭ Kenzie ✭ | Web | 2. října 2014 v 14:59 | Reagovat

Další super díl. :-)

2 CeriseBook357 CeriseBook357 | 2. října 2014 v 16:49 | Reagovat

Zlatími kvetmi.Ďalšie diely budú kedy? :D

3 *Jackeey* *Jackeey* | Web | 4. října 2014 v 7:34 | Reagovat

Máš to prostě dokonale promyšlené a propletené :) Je to opravdu velice krásné, ale to říkám pořád, vím..:))) moc se těším na ot, co bude dál :)

4 Joina Joina | Web | 4. října 2014 v 12:50 | Reagovat

Snoubenky a nezemřel?  Aj takže je někde díl, který jsem nečetla, budu to muset dohnat.
Téda to je super díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama