the Wizard - 26. kapitola

8. září 2014 v 23:05 | Wek
Trošku komplikovanější, ale konečně se dostaví na scénu i naše vedlejší postavy. Co se asi na plese stane, když se tam znenadání objeví Siréna, která je považovaná za mrtvou a tajemný učitel, který skrývá tajemství o Siréně?
PS: nejde mi se přihlásit na blog, jenom přes Mozillu, ale ta se mi seká, takže teď neočekávejte moc článků :)
PSS: omlovám se za dlouhý díl :D
26. KAPITOLA

Seděla jsem klidně na židli a dívala se na náš odraz v zrcadle. Až teď jsem si všimla, že má královna čistě bílé vlasy a zářící zelené oči. Vypadala přenádherně. Nedivím se, že je Drago tak krásný, když má za matku bohyni. Vím, že Isabella bude na mé straně, ale co Drago? Nepřidá se nakonec k otci? A zabije mne láska?...
""Kde to vlastně jsem?" dívala jsem se na ladné tahy hřebenem, kterým mi královna tvořila složitý a nádherný účes.
"V jednom z domů v Ibriosidu, městě trpaslíků. Na počest podzimní rovnodenosti bude dnes večer ples, tak si vybereš ty nejkouzelnější šaty a korunku."
"Ples by byl, i kdybych byla mrtvá?" podívala jsem se královně do očí a zpozorovala v nich klid, ale i smutek a zlobu.
"Nezapomínej má mílá, že vím jenom já, že jsi zase naživu, ale ano byl, i když tě trpadlíci považjí za vzácného hosta. Přesto je však důležitější jejich svátek." řekla úplně klidně a vyrovnaně. Záviděla jsem jí její klid a rovnováhu v těle, kterou já mít nikdy nebudu, protože mám v sobě dva druhy síly, které nikdy nesplynou.
Kývla jsem a počkala než bude můj účes hotov. Když o mně Drago ještě neví, tak ho určitě překvapím na plese.
Vstala jsem a šla k honosné skříni, kde jsem si vybrala jednoduché volné šaty s růží na boku, které se zlatě třpytily.
Isabella mi nasadila na hlavu korunku ze stříbrného kovu a podala mi rukavičky.
"Můžeš jít. V sále začíná ples za několik minut." usmála se a otevřela dveře. "Užij si oslavu."
Prošla jsem dveřmi a automaticky jsem žasla nad krásou celého domu.

Spěchala jsem na ples. Míjela jsem několik krásných skleněných dveří s ozdobami ve tvaru růží. Byly celé z narůžovělého skla a dokonale ladily s nábytkem.
Dostala jsem se k duhovým okřídleným dveřím, jako z nějaké pohádky o vílách nebo co. Stála u nich skupinka holek s krásnými, ale chudými šaty a rozpuštěnými vlasy s perličkami.
Jedna z nich se na mě otočila a zarazila se. "Selino?"
Poznala jsem Lily. "Ehm...ahoj, co tady děláš?"
Neodpověděla a chytla mě rychle za ruku a odtáhla bokem. "Proboha, Siréno! Co tady děláš? A co to máš na sobě?!" zajímala se.
"No...Probudila jsem se tady v jednom z pokojů, kde byla i královna Isabella a mám na sobě její sváteční zlaté šaty od Guttchiho, které mi dala."
Dívala se na mě, jako kdybych spadla z višně. "K-královna Isabella? Ta je přece mrtvá! Velerik jí zabil."
"To není až tak úplně pravda." uslyšela jsem královnin hlas za zády.
"No to mě podrž! Sama bohyně tady v Ibriosidu na slavnosti a mluví na mě!" začala ječet jako pominutá. "To není pravda! To není pravda."
"Ale je má mílá." usmála se královna a podala mi řetízek, který si sundala z krku. "Sama Sréna mě osvobodila z Velerikova prokletí v zahradě růží díky Ambrosii." ukázala na přívěšek na řetízku."Květinou stvořenou samotným bohem Podzimem."
Lily nemohla popadnout dech. "A-a to jste jako byla v kameni celých těch 121 let?!"
"Ano byla." kývla."Ale teď není čas na otázky. Lily, jdi se svými kamarádkami do sálu a já půjdu se Sirénou nahoru aby se mohla představit."mrkla.
Lily na to jenom kývla a celá rozzářená šla se spolužačkami do sálu. Já jsem pokračovala po dlouhých točených schodech z mramoru nahoru ke dveřím, které vedly na balkón v sále.
Jakmile jsem se ocitla za dveřmi, zpustil se potlesk a hudba na uvítanou. Jako první dveřmi vešla královna Isabella a spustila: "Dnešek je den nových skutků a radosti. Dnešek bude plný zábavy a pohody. Jako jediný den v roce se celý ples radujme a veselme na počest Podzimní rovnodenosti! Tímto bych vám chtěla moc poděkovat za vaši píli a odvahu čelit mému maželovi Velerikovi. Jsem vám velice zavázána. Také bych chtěla poděkovat mému synovi Dragovi." ukázala na protější balkón."...který doprovodil jednu statečnou dívku až do Zahrad růží, i přes to, že byly těsně vedle Velerikova sídla. A nyní bych zde ráda přivítala tu, díky které zde jsem a které s radostí pomůžu porazit Velerika, princeznu a nejmocnější kouzelnici Sirénu Dolleyovou!" ustoupila stranou a pobídla mě, abych vstoupila na balkón. Udělala jsem krok a ocitla se před zraky všech těch lidí, kteří okamžitě zmlkli a začali si šeptat. Mezi nimi jsem postřehla pohyb. Jeden z učitelů, ktrého jsem viděla v Bradavicích pohotově odcházel. Co měl za lubem?
Zahlédla jsem Dragovu tvář. Byl zaskočený, ale taky byl nesmírně rád, že žiju.
Královna Isabella poté promluvila: "Ano, jak všichni vidíte, Siréna Dolleyová nezemřela, jak jsme si všichni mysleli, ale ulehla do uzdravovacího spánku, aby nabrala síly. Prosím teď se můžeme veselit." dořekla a obě jsme odešli z balkónu a šli do sálu hlavními dveřmi.

Královna se stratila někde v davu, ale já jsem neměla moc chuť jít tam dovnitř, a proto jsem zůstala raději na terase před domem, který by klidně mohl být zámkem.
Najednou jsem uctila na rameni ruku.
"Siréno...J-jakto, že žiješ?" sedl si vedle mě a pevně mě objal. Ihned mi to připomělo sen, nebo skutečné objetí Aira. Pocítila jsem konečně klid. S Dragem jsem se cítila v bezpečí a chráněná, ale to jsem nevěděla, že mě celou dobu sleduje na jabloni bílý orel...

Vysvětlení: Oslovení Bohyně - oslovení ženy s velikou mocí a krásou = poklona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CeriseBook357 CeriseBook357 | 9. září 2014 v 13:58 | Reagovat

je diki mne mozila ide tak môžem opäť normálne blogovať.Veľmi som ti vdačná.Dakujem :-)

2 Aly Aly | 9. září 2014 v 16:06 | Reagovat

jsem ráda že jsem na tuto stránku narazila ;)

3 Aly Aly | 9. září 2014 v 16:07 | Reagovat

a taky mi nešlo přihlásit se na blog, jenom na explorer xD

4 Joina Joina | Web | 9. září 2014 v 16:09 | Reagovat

Nevím jestli jsi už tenktát Draga popisovala, ale jaké má vlasy on?
Téda Siréna musela mít nádherné šaty :) Ale vypadá to trošku napínavě.

5 Simix Simix | Web | 9. září 2014 v 21:00 | Reagovat

Ahoj, z důvodu, že jsem nečetla minulé díly, tak movím, o co jde ... Kyby byl čas přečtu si to celé, ale třeba seto někdy stane ...
Věřím, že píšeš krásně :)
Vm, že toto  npotěší ... ale strašně ráda přečtu Tvé jiné články :)
Tk ahoj :)

6 Wek/Weekkaa Wek/Weekkaa | Web | 10. září 2014 v 15:31 | Reagovat

[4]: Černé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama