the Wizard - 14. kapitola

24. června 2014 v 20:47 | Wek
Včera jsem se trošku ve škole nudila, protože jsme ve třídě byly jenom holky, a tak jsme se neučili. Nakonec jsem vám napsala další díl the Wizard...:) Snad se bude líbit ;)
14. KAPITOLA

Odtáhla jsem se."C-coline...Co to děláš?!"
"Promiň...Jen jsem se s žádným člověkem kromě Penny nesetkal."
"A určitě taky nelíbal, že?"
Sklopil pohled."Kam vlastně chceš jít?"
"Musím v Letní říši najít květ Ambrosii."
"Slyšel jsem, že má léčivé účinky - každá kapka rosy, který oživí kohokoliv."
"Zajímavé." přemýšlala jsem. Pokud dokáže oživit kohokoli, nesmí padnout do rukou Velerika, ale mohla bych udělat Colinovi velkou radost a oživit jeho sestru. Určitě by byl moc rád. "Nechcete jít se mnou?" usmála jsem se. "Potřebuju průvodce po Letní říši a myslím, že by jsme rádi zmizeli z Pustiny."
"Kdy vyrazíme?"
"Zítra ráno, musíme ji najít do podzimní rovnodenosti, naž začne podzim. Potom se už do Podzimního království nedostaneme."
Pokývl a podíval se na oblohu."Eh...promiň, ale už budu muset jít." řekl a odběhl do lesa.
"Pro dříví rozhodně nechodí...." pomyslela jsem si a vyrazila k chaloupce. Zalezla jsem si pod teplou deku k ohni a v mžiku usnula.

Běžel kolem stromů, které pomalu usychaly. Tráva pod jeho dotykem hnědla a kolem něj nešlo na míle daleko slyšet ani živáčka. Myslel si, že jeho osudu unikne, ale mýlil se. Úplněk svítil čím dál víc a on se ukrýval v jeskyních po lese. Nesměl zůstat na měsíčním světle dlouho, ale musel se mu přeci postavit. Vylezl z jeskyně a octl se na vrcholku skály. Díval se na zlověstný měsíc, který ho mučil. Kolem něj se rozvířil vzduch. Jeho tělo pohltila šedá záře. Hnědé oči dostaly nádech zlaté. Obličej se změnil ve vlčí tlamu. Končetiny měl pokryté srstí a na konci tlap je zdobily drápy, které vyzařovaly čistou sílu. Tuhle proměnu k smrti nenáviděl. A ještě horší bylo, že se proměňoval každý okamžik, kdy ucítil krev, nebo když byl úplněk. Orožuje tak Penny a teď i Sirénu. Jeho vlčí podstata ho zžírala uvnitř. Z rodiny byl on jediný černý vlk, který po staletí existoval. Penny byla člověk, tak jako její matka. Vlčí geny zdědili po otci jen on a jeho starší sestra. Proto musel najít Ambrosii, jenom ona oživí jeho starší sestru, která viděla, jak se prokletí zbavit, ale protože odhalila tajemství vlkodlaků, zamřela. Úplněk už končil. Jeho černá srst se změnila v opálenou kůži. Byl zase člověk s oříškovýma očima a mnavě hnědou kšticí. Vydal se domů. Potichu si lehnul do své postele a pozoroval klidně spící Sirénu. Poté usnul....

Otázky pro vás:
1) Bude Siréna naštvaná, když se dozví Colinovo tajemství?
2) Ublíží jim někdy Colin? (odhad)
3) Bude Siréna riskovat cestu s ním, nebo půjde sama?
4) Co by jste si přáli, aby bylo v dalším díle? (řekněte své přání - můžete napsat nějakou postavu, kterou chcete, abych tam dala...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 25. června 2014 v 15:48 | Reagovat

Teď jsem chtěla říci, jak můžeš chodit ještě do školy a mě došlo, že mi začali o týden dříve hih.
Díl byl skvělý :) Zase takové dobrodružství.
1. Já bych řekla, že asi bude
2. Možná se o to někdy pokusí, ale nevědomky...snad...
3. Tak to netuším, ani přesně nevím, jak se na to bude tvářit.
4. JO tak to vůbec, ale vůbec netuším. Možná bych tam zase uvítala Draga.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama