the Wizard - 6. Kapitola

2. dubna 2014 v 18:11 | Wek
Další díl, nějak jsem se do postav zamilovala :D Prostě se od nich nedokážu odtrhnout...Zítra možná přidám postavy :) Mnou kreslené, ale možná taky ne, nevím jak to stihnu tak čtěte :))
6. KPAITOLA

Brána vypadala přesně tak, jak jsem si ji z Rosina vyprávění představovala. Byl to takový zlatý oblouk, s různýmy ornamenty a na něm vysely květy růží, bílých růží. Docela zvláštní, že taková krása vydržela, když tu teď hlídali Mozkomorové.
Až teď sem si všimla, že samotná škola nebyla úplně v pořádku. Všude byly díry a praskliny, a dříve krásné bílé kachličky vysřídala hlína a prach. Lustry nevypadaly jako dřív. Pokrývala je silná vrstva prachu, a myslím, že sem dokonce zahlédla i pavučiny.
Pohyb.
Něco, nebo dokonce někdo se kolem mě mihl. Proběhla sem raděi bránou, a zahla sem za roh, do Bradavické, nově vybudované zahrady.

Všude byly růže. Zase bílé růže. "Co mají pořád s těmi bílými růžemi?" podivila sem se.
Sedla jsem si na nově natřenou bílou lavičku, která stála naproti fontánky. Tryskala z ní křišťálově čistá voda, a podivné bylo, že byla pitná. Omyla jsem si obličej, a zkrotila nesmírnou žízeň.
Slyšela jsem kroky. Vysoké podpadky klapaly o kamenný chodník. Někdo vcházel do zahrady. Zastavila se, ihned jak mě uviděla.
"Kdo jsi?" pověděla, zprvu hezkým a melodickým hlasem.
"Siréna, a ty?" pousmála sem se a podala jí ruku.
Dívala se na ní jako kdyby byla z jiné planety, což možná byla pravda, protože vypadala dost podivně. Měla zrovna oblečené vysoké bílé kozačky na podpadku, sukni purpurové barvy, bílé tričko a vestu s kravatou těch samých barev. Jejím vlasům se musela určitě hodně věnovat, protože je měla pečlivě sčesané do copu až do pasu. Její hnědé oči měla obražené černou tužkou, a nemohla chybět ani řasenka. Rty si namalovala perleťovou rtěnkou, a bylo vidět, že není zrovna dvakrát bohatá, ale i přes to měla oblečení od módních návrhářů.
"Jsem Diana Brumbálová." zvedla bradu, a já konečně viděla proužek látky se znakem Bradavické školy.
"Ty jsi dcera Mellase Brumbála, ředitele Bradavic?"
Pokrčila rameny. "Dřív býval ředitelem, než tu nezačal vládnout Velerik."
"Velerik?"
"Jo, zničil celou školu, uvěznil mého otce a matku, a zahradní rudé růže proměnil ve zlověstné bílé růže...." podívala se na mě. "Promiň, ale už budu muset jít na hodinu Zlovolných kouzel. Tendar by mě zabil, kdybych přišla pozdě. Tak ahoj!" usmála se a ladně odešla ze zahrady...
Pokračování příště...

Promiňte za kratší díl, ale příště bude delší :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 3. dubna 2014 v 14:12 | Reagovat

Copak se s tou školou stalo? Nebude ta Diana nějak namyšlená? Moc pěkný díl.

2 Barbie a koně Barbie a koně | Web | 4. dubna 2014 v 19:24 | Reagovat

taky mi připadá namyšleně, krásně jsi ji popsala. Těším se na další díl a děkuji z milý komentář na blogu,vážím si toho ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama