Krvavý šrám - Poslední den - 4. Kapitola - 1. část

10. prosince 2013 v 15:43 | Wek
"Musím zmizet. Nemůžu tady zůstat jenom sedět." vstala jsem a šla k balkónu, který byl vedle mé růžovo-černé postele s nebesy. Otevřela jsem dveře a vítra, který foukal venku mi rozcuchal vlasy.
Viděla jsem listy jak běhají po zemi, jako kdyby hrály na honěnou a vítr jim jenom napomáhal.
Seskočila jsem dolů. Né vážně jsem si nic nezlomila. Dopadla jsem čistě na zem a nevydala při tom ani hlásku. Běžela jsem pryč...

Zavětřil. "Ona utekla. Ta je ale mazaná." ušklíbl se a šel pomalu lesem, věděl, že mi dojdou co nejdřív síly.
"Selendire!" skočila po něm Karolína.
"Co chceš mám úkol!"
"To já vím, mám ti pomoct ji najít a přivést zpět."
"Tak to můžeš jít sama, já jdu do Istanie hledat popel Pravdy od pergamenů."
"Tak jo no." posmutněla.
"Pomiň, ale já fakt musím." usmál se a odběhl směrem k poušti.
"Jak si představuje, že z něj tu lásku dostanu!?" zařvala a zmizela pomocí černé magie...

Stála jsem před obřím chrámem v poušti. Bylo z něj cítit dobro, které mne štípalo do očí.
Vešla jsem do zatraceně dobrého chrámu. Uviděla jsem téměř prázdnou místnost,...no...spíš jsem nic neviděla.
Předemnou se z čista jasna zjevil stařičký mužík. Ukázal na truhlici za ním.
Přistoupila jsem k ní a odkryla víko.
Uvnitř ležel zlatý písek - popel Pravdy. Pocítila jsem touhu se ho dotknout. Dala jsem ruku do truhlice a konečky prstů jsem se dotkla zlatého, velice jemného písku.
Bylo to jako bych ulehla do spánku, ale byla jsem při vědomí.
Přede mnou se objevil obraz, který jsem spatřila v zámku.
Vtáhl mě do sebe a já pokračovala fialovým tunelem stále za světlem. Viděla jsem celou minulost mého národa - Diatopianů.

Svět Diatopie leží na stejnojmenné planetě Diatopia ve sluneční soustavě, kterou tvoří v pořadí od slunce Selemaria, dvojplaneta Diatopia - Zlatý měsíc, Rubenis a Toliot. Na Diatopii samotné pak leží severní kontinent Catrion, jižní Letiac a předpokládaný bezejmenný Třetí světadíl. Důležitou součástí světa je také Jeskyní říše, Lesní říše a astrální roviny Stínového a Vnějšího světa.

Kdysi v dávných a neprobádaných časech, ještě před příchodem Diatopianů, Diatopii vládla krutá rasa pololidí zvaných Zlattiové - Polythéros - 1863 let. Lidstvo otrockého pána zbavilo až čtyři Diatopiané, kteří byli Stvořitelem povýšeni na bohy. Diatopiané samotní byli národem, jenž opustil svou domovskou planetu Selemariu, neboť ji stravovala zkázonosná choroba. Útočiště nalezli na Zlatém měsíci, který považovali za místo, kde najdou klid a mír. Brzy ale poznali, že se mýlili. Zlatý měsíc byl totiž teritoriem rasy Zlattiů, která byla později pojmenována vznešení Toriáni. Tato rasa považovala Diatopiany zcela přirozeně za vetřelce a hlavně, byla dostatečně vyspělá a silná, aby jim mohla s úspěchem vzdorovat. Po dlouhých bojích byli Diatopiané nakonec donuceni meziplanetární bránou uniknout na Rubenis, kde si podrobili některé domorodé národy a založili slavné Císařství. Vracení se znovu na planetu Diatopii. Brzy však proti císaři vystupuje nejmocnější z Toriánů zvaný Polythéros a začíná vleklý konflikt datující se až do současnosti. Ti nejstrašnější z přívrženců Polythéra, procházejí ohavnou mutací, kdy se jejich zlé skutky projevují na jejich fyzickém vzhledu a stávají se z nich skřeti. Diatopiané jsou Polythérem postupně zatlačeni na sever a uchylují se k zoufalému činu - prostřednictvím magie a modliteb rozpoutávají Velké zemětřesení, během něhož je původně jednotný kontinent roztržen na dva a vzniklá trhlina je zaplavena Vnitřním mořem. Zatímco Smatrion je v moci Polythérových skřetů, Diatopiané a jejich spojenci zabírají Catrion, kde zakládají nové Diatopijské království. Skřeti se pokoušejí o invazi na Catrion, avšak neúspěšně. Uplynulo mnoho let a většina krve Diatopiánského národa se zředila krví původního lidského obyvatelstva Diatopie. Z Diatopianů se stala prastará, téměř bájné civilizace. Aktuální dění se odehrává v době dobývání a znovuobnovení tajemného jižního kontinentu.

Jedním ze specifik Diatopie je nadpřirozená síla zvaná transformace, která způsobuje proměnu na základě morálnosti činů. Ze zlých jedinců tak vznikají skřeti a z těch nejhorších zlí draci. Naopak z velmi dobrých jedinců se mohou stát Petsoidi - Lidé se zvířecí sílou a dobří draci.
Kromě Stvořitelem ustanovené Čtyřky, na Diatopii existuje množství temných bohů, z nichž nejvýznamnější je Moraon Temné pětky. K dalším nadpřirozeným silám Diatopie patří správcové přírody zvaní Treeani a ze Stínového světa přicházející Myšlenkové bytosti.
Diatopie je obývána především lidmi, z nichž někteří, zvláště šlechtické rody, jsou smíšeni s Diatopiany. Obývají ji také Trpaslíci, dnešní Elfové, Skřítci, Hobiti, Toriáni, Goblini, Orkové, Petsoidi a další méně známé rasy...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 12. prosince 2013 v 16:01 | Reagovat

Dobrá kapitola, už se těším na další!:-)

2 jade jade | Web | 19. prosince 2013 v 19:56 | Reagovat

jop dobrý , vážně ;-) a přeji hezké a štědré vánoce !

3 Joina Joina | Web | 20. prosince 2013 v 5:30 | Reagovat

Jojo taky se přidávám, tente díl se ti povedl, nevím jestli tím  jak jsem tu dlouho nebyla, ale mě se líbí.

4 Sandra Sandra | Web | 28. prosince 2013 v 14:29 | Reagovat

Krásné

5 meltychoco meltychoco | Web | 2. ledna 2014 v 18:01 | Reagovat

Píšeš vážně skvělé povídky :) Taková náhoda já bydlím kousek od Opavy XDD :):33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama