Krvavý šrám - Poslední den - 2. Kapitola

30. listopadu 2013 v 15:33 | Wek
"Páni!" žasla jsem nad krásou školy. Byla nezvykle krásná a kouzelná. Šly jsme k bráně. Mohutná brána se tyčila k obloze jako mrakodrap. na nás se dívali: Mohutný tygr, Elegantní kočka, Bystrý orel a Vznešený jednorožec, který stál přede všemi.
"Vítám tě arano a tebe také zobro. Jsem Elendir, ředitelka Diatopie." promluvila s elengancí. Pohodila několikrát bílou hřívou, dotkla se rohem brány a místo jednorožce tam stála mladá paní. Měla sněhobílé vlasy a jasně modré oči. Přes její ramena přehodila plášť, který dokonale ladil s jejími šaty.
"Prosím pojďte ze mnou." usmála se na nás. "A vy!" křikla na tygra, kočku a orla."Se vraťte do práce. Žáci se sami nenaučí techniky a přeměňování!" otočila se na podpatku a vyšla ke krásnému zámku.
Vedla k němu cesta z bílých kamenů, porostlých svítícím mechem. Kolem cesty stáli králíci, kteří upravovali stromy do tvarů zvířat. Věšeli na ně poté pestrobarevné světýlka s netopýry a jinými ozdobami.
"Přišly jste právě v čas." usmála se na nás ředitelka a ohodnotila práci jednoho z králíků. "Je čas Halloweenu, a svátků oslavování podzimu."
Šla k bráně do zámku a zaklepala. Krémová brána se otevřela. Stáli tam sloužící ve fialovém rouchu, a byli poznat, že to jsou jestřábi.
"Vítejte královno! Vaše sestra vás očekává." pověděli stejným hlasem zároveň.
Kývla jim a šla. My jsme jí poslušně následovaly. Vyšly jsme schody a ocitly se před dvěma trůny.
Na menším seděla hezká dívka s tmavě modrými vlasy a černými šaty. na hlavě jí ležela korunka s měsícem.
Když ředitelka/královna vstoupila - vlasy jí změnily barvu na světle růžovou. Objevila se na její hlavě korunka, ale se sluncem. Oblečení jí však zůstalo.
Vstoupily jsme i my a ihned jsme pocítily chvění vzduchu kolem nás. Jako kouzlem jsme se změnily. Já jsem měla tmavě fialové šaty a tmavě modré vlasy, na kterých ležela stříbrná korunka s 13ti měsíci. Lia měla rudé vlasy a v nich zlatou čelenku. Náramně jí slušely kouzelné oranžovo-zlaté šaty.
"Cože?! P-proč mám korunku?" začala jsem panikařit.
"Mám jednoduché vysvětlení arano." promluvila na mne dívka v černém. "Ty...Jsi budoucí princezna 13tého měsíce."
"Ale...Vždyť to jste vy!?"
"Nepochopila jsi to arano. Ty jsi podle historie a podle síly kouzla jedinou princeznou 13tého měsíce. A samozřejmě taky dcera mé sestry." přistoupila ke mně ředitelka.
"Je to pravda." podívala se na mne moje matka.
Uslyšely jsme výbuch. Lekly jsme se.
Královna i moje matka se proměnily, a my jsme zůstaly stát jako přimražené.

Před zámkem se odehrávala bitva století. Na zem padali ptáci, myši, zajíci i silné kočkovité šelmy. Všichni se rozhodli bojovat za svobodu petsoidů. Toužili po ní už hodně dlouho. Do kaluže krve přistály bílé a černé kopyta dvou půvabných jednorožců.
"Co se tady stalo!?" zakřičela ředitelka.
Mířil na ní jeden černý mladík lukem. Střelil. Šíp se rozdvojil a střelil Elendir i mou matku do boku. Obě padly v bolestech. Jed se jim roznesl po celém těle a obě ležely v kaluži krve - mrtvé.
Jejich těla se proměnily v modré a růžové světýlka a zmizely.
"Nééé!" zakřičela jsem a pocítila nával vzteku.
Zpozorovala jsem zlatýma očima kluka v černém a proměnila jsem se do vlka. Moje srst byla nyní tmavěmodrá.
Běžela jsem k pachateli a srazila ho na záda. Rozdrápla jsem mu hruď. Zařval a proměnila se do velkého černého vlka. Zakňučela jsem a odtáhla se dál. Skočil na mě a zavrčel. Naše čumáky byly od sebe jen několik centimetrů. Odtáhl se. Udeřil mne do spánku, a mi se zatmělo před očima. Chytil mne do náruče a odběhl do bleskového portálu. Lia tam zůstala.
Objevili jsme se na podivné planetě. Smatrionu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mil La Mil La | 30. listopadu 2013 v 16:14 | Reagovat

Božske jako vsechno tve

2 Wek Wek | Web | 1. prosince 2013 v 10:16 | Reagovat

Děkujůů...ocenila bych i nějakou radu...ale ty nejsi ještě zkušená tak co můžu očekávat...že? :-)

3 Ryuzaki Erlichman Ryuzaki Erlichman | Web | 1. prosince 2013 v 13:53 | Reagovat

Ty jo, pěkné k přečtení! :3

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 1. prosince 2013 v 20:16 | Reagovat

Je to hezký, zlepšuješ se, ale chtělo by to ještě zlepšit tu návaznost.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama