Blátivé Dobrodružství

9. září 2013 v 13:41 | Wek
Jednorázovka o vílách ze Sixerie...
V Sixerii právě přestalo pršet a víly vylétly z úkrytů. "Miluju vůni trávy po dešti!" zakřičela Tairis. Rose byla ale pěkně naštvaná. "Podívej, co mi to vlhko udělalo s vlasy!" zabručela Rose. "Nesnáším když se mi vlasy takhle zkroutí!" Jenže Tairis mezitím něco zahlédla. "Podívej, ten překrásný květ je celý pokrytý blátem z nedaleké louky." Tairis se hned pustila do práce a poprosila o pomoc také Rose. Jenže Rose se do čištění zabláceného květu moc nechtělo. Tairis se na ni rozzlobila, ale Rose jí vysvětlila, že zná lepší způsob, jak to udělat. Rose kolem květiny rozházela dvě plné hrsti vílích hvězd. "Co to děláš?" opatala se Tairis. Rose rozvýřila kolem květiny hvězdy a za pár okamžiků květina zářila čistotou a Rose se nadýmala pýchou, že ji dokázala očistit, aniž by se musela dotknout bláta. "To je neuvěřitelné!" vykřikla Tairis údivem. Rose si ale pocitu vítěztví neužívala dlouho, v blátě vedle ní přistála veselá žába a celou ji postříkala. "Fůůj! To je nechutné!" zařvala na plné kola Rose. Byla to žába, na které jezdila Dari. Než jim však Rose stačila vynadat, zmizely ty dvě radějiv lese. Tairis se snažila Rose rozveselit, ale ta se raději běžela domů umýt. "Ach jo! Zase musím jít domů!" zakňučela Rose.....THE END :))) Snad se líbilo....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Návrtka Návrtka | E-mail | Web | 13. září 2013 v 19:46 | Reagovat

Hezké, milé :) Kdybys to rozvinula, mohla by z toho být krásná povídka :)

2 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 21. září 2013 v 17:05 | Reagovat

Za prvé: Chybí odstavce. Na svých začátcích jsem je taky nepsala, ale teď už bych se bez nich skutečně neobešla. Nejenže se text s odstavci mnohem lépe čte, ale zároveň to i lépe vypadá.
Za druhé: Přímá řeč se píše na nový řádek. Nevím jestli víš, jak to myslím, tak ti to tu názorně předvedu:
V Sixerii právě přestalo pršet a víly vylétly z úkrytů.
"Miluju vůni trávy po dešti!" zakřičela Tairis. Rose byla ale pěkně naštvaná.
"Podívej, co mi to vlhko udělalo s vlasy!" zabručela Rose. "Nesnáším když se mi vlasy takhle zkroutí!"
(...)
Platí tu samé co u odstavců - mnohem lépe se to čte, je to takové přehlednější.
Za třetí: Tohle neber jako urážku, ale ten děj mi prostě přijde takový nezáživný, o ničem, něco tomu chybí. Vlastně jediné co se tu stane je, že očistí nějaký květ od bláta. Dobře, to můžeš použít na začátek, ale pak by mohl pokračovat nějaký rozvedenější, propracovanější a promyšlenější příběh. Teď mě z hlavy nic nenapadá, jako třeba návrh, jak by to mohlo být dál a tak, ale věřím, že víš jak to myslím a sama na něco přijdeš. Jednoduše by to potřebovala lepší zápletku.
A také třeba i popsat víc co jsou to ty hvězdy a podobně.
No a za čtvrté, na závěr bych nedávala to "The end" a když už tam něco takové potřebuješ tak třeba mezi tím a povídkou vynechat alespoň jeden řádek.

Každopádně myslím, že když na těhle věcech zapracuješ, můžeš mít opravdu pěkné povídky, protože  styl psaní jako takový nemáš špatný, i když na mě osobně přeci jen působí trochu amatérky, určitě je co zlepšovat, to je vždycky, ale jinak je dobrý.
Jak jsi psala ve skupině na FB (aneb odtamtud jsem se sem dostala), že ti někdo říká, že se to nedá číst není pravda. Ano celkově máš dost co zlepšovat a tak, ale číst se to dá, jako věci, které se nedají číst, si určitě představuji něco jiného.
Prostě stačí se snažit a vytrvale psát dál, uvidíš, že postupně to bude jedině lepší a lepší.
Přeji ti tedy hodně úpsěchů s dalším psaním a blogem :)

Jo a mimochodem: Máš moc pěknej lay :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama